Masážny salón
Dornova technika a Breussova masáž

Dornova Technika je optimálna pri problémoch s pohybovým aparátom – posuny kĺbov, stavcov a pod. Umožňuje daný problém bezpečne vyriešiť, je to šetrná a zároveň veľmi efektívna metóda (žiadne „šklbanie“). Je to jemná manuálna terapia za ktorej pomoci sú stavce a kĺby presne uvádzané do pôvodnej polohy. Účinne sa zbavujeme fyzických blokov a tým predovšetkým samotnej príčiny ochorenia. Všetky problémy sa väčšinou začínajú posunutím – vysunutím bedrového kĺbu čo sa prejaví rozdielnou dĺžkou dolných končatín. Z toho sa potom vyvinie vybočenie panvy, jedna strana krížovej kosti sa posunie dopredu a konečne sa naruší celá stabilita chrbtice. V tých prípadoch, keď ortopédia zistí rozdiel v dĺžke dolných končatín, často rieši túto situáciu zvýšením podpätku čo tento stav udržuje. To však nerieši príčinu, tá sa prejaví potom časom napríklad ako artróza v namáhanejšom kĺbe. Celý skelet je na sebe závislý, je ako stavebnica, ak sa posunie jedna časť, ostatné na to reagujú.

Breussová masáž sa používa väčšinou po ošetrení Dornovou metódou, aby sme klientovi po ošetrení priniesli trochu úľavy. Používa sa však aj ako príprava na napravovanie chrbtice, pretože ak má klient napnuté svalstvo, tkanivo sa masážou uvoľní. Ako samostatná forma terapie sa táto jemná energetická masáž výborne hodí na uvoľňovanie a prevenciu. Posunuté hrudné alebo driekové stavce pri nej môžu byť často bezbolestne uvedené do správnej polohy.

Pri Breussovej masáži sa automatickým ošetrením akupresúrnych bodov – predovšetkým na meridiáne močového mechúra – môžu uvolniť blokády a duchovné napätie, a tak sa zosilní účinok masáže. Pri masáži používame ľubovníkový /trezalkový/ olej, pomocou ktorého sa dokážu platničky regenerovať a znovu nabiť energiou.